پرفروش ‌ترین گوشی های جهان در ژانویه 2021

21 فروردین 1400

در جدیدترین گزارش سایت Counterpoint Research، لیست پرفروش ‌ترین گوشی های جهان در ژانویه 2021 منتشر شد.

به گزارش دریچه، اواخر 2020 بود که اپل از چهار گوشی سری آیفون 12 رونمایی کرد و حالا طبق جدیدترین گزارش Counterpoint Research، نسخه استاندارد این خانواده به پرفروش‌ترین گوشی جهان در ژانویه 2021 تبدیل شده است.

سال گذشته میلادی آیفون 11 پرفروش‌ترین گوشی جهان بود و حالا به نظر می‌رسد آیفون 12 در چنین مسیری گام برمی‌دارد چرا که این دستگاه توانسته در اولین ماه 2021 بالاترین فروش را در میان سایر گوشی‌های هوشمند تجربه کند.

آیفون 12 تنها گوشی پرفروش اپل در ژانویه 2021 نبوده و در حقیقت نسخه پرو مکس و پرو این سری هم به ترتیب در رتبه دوم و سوم پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار قرار گرفته‌اند. این محصولات در مجموع 71 درصد از کل فروش اپل در این ماه را به خود اختصاص داده‌اند.

پس از این دستگاه‌ها، آیفون 11 به چشم می‌خورد که با توجه به ویژگی‌ها و قیمت مناسبش، چنین فروشی طبیعی به نظر می‌رسد.

پرفروش ‌ترین گوشی های جهان در ژانویه 2021
پرفروش ‌ترین گوشی های جهان در ژانویه 2021

بزرگترین بازنده در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های جهان در ژانویه 2021، آیفون 12 مینی است که در رتبه هشتم جدول قرار دارد. چنین رتبه‌ای نشان‌دهنده عدم استقبال کاربران از این گوشی کامپکت است.

این گوشی هوشمند فروش بالایی را در بازار تجربه نمی‌کند و گزارش‌هایی درباره توقف تولیدش هم منتشر شده، با این حال به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها با وجود چنین فروش ناامیدکننده‌ای همچنان به توسعه آیفون 13 مینی ادامه می‌دهند و می‌خواهند این دستگاه را روانه بازار کنند.

در لیست پرفروش‌ترین‌های ژانویه 2021 مدل 2020 گوشی آیفون SE هم به چشم می‌خورد که در رتبه دهم خودنمایی می‌کند. بنابراین 6 گوشی حاضر در این فهرست محصولات اپل هستند و سایر آن‌ها توسط شیائومی و سامسونگ تولید شده‌اند.

شیائومی با گوشی‌های ردمی 9A و 9 به ترتیب در رتبه‌های پنجم و ششم جدول قرار گرفته و گوشی گلکسی A21S شرکت سامسونگ را در رتبه هفتم نمایندگی می‌کند. گوشی گلکسی A31 این کمپانی کره‌ای هم توانسته در رتبه نهم جدول قرار بگیرد.digiato

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید *