پرفروش ترین گوشی های بازار ایران در 12 ماه گذشته

22 فروردین 1400

کدام مدل از گوشی‌های هواوی، سامسونگ و شیائومی پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار ایران هستند؟ فهرست 20 گوشی پرفروش ایران را در ادامه ببینید.

به گزارش دریچه، انجمن واردکنندگان موبایل به‌تازگی لیست گوشی‌هایی که بیشترین واردات را در طول ۱۲ ماه اخیر در بازار ایران داشته‌اند منتشر کرده است. براساس اطلاعات و آماری که انجمن واردکنندگان موبایل در اختیار زومیت قرار داده، گلکسی A11، گلکسی A10S و نوکیا ۱۰۵ بیشترین مقدار واردات به کشور را داشته‌اند. در این آمار به ارزش دلاری واردات این گوشی‌ها هم اشاره شد. ارزش واردات گلکسی ای ۱۱ به ۱۱۵٫۲ میلیون دلار، گلکسی ای ۱۰ اس به ۱۲۰٫۲ میلیون دلار و نوکیا ۱۰۵ به ۱۲٫۱ میلیون دلار می‌رسد.

در اطلاعات منتشرشده از سوی انجمن واردکنندگان موبایل مشخص شده است که واردات گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و برخی از گوشی‌های نوکیا بیشتر از قبل شده و این گوشی‌ها درصد قابل‌ توجهی از میزان گوشی‌‌ هوشمند و حتی گوشی‌ ساده را به خود اختصاص داده‌اند. از طرف دیگر واردات گوشی‌های هواوی کاهش پیدا کرده است.

در این آمار و اطلاعات آمده است که در طول ۱۲ ماه اخیر هواوی Y7 پرایم ۲۰۱۹، هواوی Nova 7i، هواوی Y5 2019، هواوی Y6 پرایم ۲۰۱۹، هواوی Y5 لایت، هواوی Y9 پرایم ۲۰۱۹، هواوی Y9s، هواوی Y8s، از جمله محصولات هواوی بوده‌اند که وارد بازار کشور شدند. به گفته‌ی انجمن واردکنندگان موبایل، در طول ۱۲ ماه گذشته ۱۵٫۷۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد کشور شده که از این تعداد نزدیک به ۱۵٫۰۵ میلیون دستگاه فعال شده‌اند. تصویر زیر به واردات گوشی‌های هواوی در ۱۲ ماه گذشته اشاره می‌کند.

میزان واردات گوشی هواوی

در قسمت دیگری از آمار انجمن واردکنندگان موبایل به آمار فعال ‌شدن گوشی‌های هوشمند بازار ایران اشاره شده است. سامسونگ گلکسی ای ۱۰ اس بیشترین گوشی فعال‌شده در بازار ایران در طول ۱۲ ماه گذشته به‌حساب می‌آید. پس از این گوشی، گلکسی ای ۱۱ قرار دارد و پس از آن هم نوکیا ۱۰۵ دیده می‌شود.

ارزش دلاری گلکسی ای ۱۰ اس فعال‌شده در بازار به ۱۳۴٫۲ میلیون دلار می‌رسد و این رقم برای گلکسی ای ۱۱ به ۱۰۶.۴ میلیون دلار و برای نوکیا ۱۰۵ به ۱۱٫۲ میلیون دلار می‌رسد. تصویر زیر هم روند واردات گوشی‌های نوکیا در طول ۱۲ ماه گذشته را نشان می‌دهند.

میزان واردات گوشی‌ های نوکیا

در سال‌های اخیر، گوشی‌های پرچم‌دار با افزایش قیمت محسوسی مواجه شده‌اند و این موضوع در بازارهای جهانی هم دیده می‌شود؛‌ اما فکر نمی‌کنیم در هیچ‌ جای دنیا، روند افزایش قیمت گوشی‌ مثل بازار ایران باشد. قیمت بسیار گران دستگاه‌های پرچم‌دار باعث شده است مردم نتوانند آن‌ها را تهیه کنند؛ به ‌همین‌ دلیل، از همان ابتدا انتظار داشتیم میان‌رده‌ها محبوب‌ترین‌های بازار ایران باشند. اوضاع به ‌گونه‌ای پیش می‌رود که حتی تهیه‌ی میان‌رده‌ کار سختی است؛ درنتیجه گوشی‌های پایین‌رده امروزه در بازار ایران اهمیتی دوچندان پیدا کرده‌اند.

شرکت‌های سازنده‌ی گوشی متعددی در بازار ایران حضور رسمی یا غیررسمی دارند؛ اما در این میان حضور سه برند سامسونگ و شیائومی و هواوی و حتی نوکیا پررنگ‌تر از دیگر برندها است. از بین این شرکت‌ها، گوشی‌های سامسونگ و شیائومی با استقبال بیشتری مواجه شده‌اند. نبود خدمات موبایل گوگل (GMS) در گوشی‌های هواوی باعث شده است بسیاری از خریداران تمایل کمتری به خرید این گوشی‌ها داشته باشند.

در سال‌های اخیر، برندهایی مثل ال‌جی و سونی کم‌رنگ‌تر در بازار ایران حضور داشته‌اند و همین موضوع فرصت کافی در اختیار شیائومی قرار داده است تا با عرضه‌ی دستگا‌ه‌های باکیفیت، سهم بازار را از آنِ خود کند.

طبق آماری که انجمن واردکنندگان موبایل منتشر کرده، است گوشی‌های سری ای سامسونگ از جمله گلکسی ای ۱۱، گلکسی ای ۱۰ اس، گلکسی ای ۲۱ اس، گلکسی ای ۵۱، گلکسی ای ۳۱، گلکسی ای ۰۱، گلکسی ای ۱۲، گلکسی ای ۲۰ اس و حتی گلکسی ای ۷۱ جزو محصولاتی بودند که مقدار زیادی از واردات در طول ۱۲ ماه گذشته را به خود اختصاص دادند و نرخ فعال شدن آن‌ها هم قابل‌ توجه بوده است.

میزان واردات گوشی های سامسونگ

در این اطلاعات مشخص شد که پس از سامسونگ گوشی‌های شیائومی درصد قابل ملاحظه‌ای از واردات گوشی هوشمند به ایران را به خود اختصاص داند. گوشی‌هایی مانند ردمی نوت ۸، ردمی نوت ۹ اس، رد می نوت ۸ پرو، ردمی نوت ۹ پرو، ردمی نوت ۹، ردمی ۹، پوکو ایکس ۳، پوکو ام ۳، ردمی ۸، ردمی ۹ سی، ردمی ۹ ای، ردمی ۸ ای، ردمی نوت ۸ تی و ردمی ۹ تی از جمله‌ی این محصولات شیائومی بودند.

درادامه می‌توانید فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار ایران ۱۲ ماه گذشته را مشاهده کنید:

پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار ایران در 12 ماه گذشته
رتبهنام گوشی
۱ سامسونگ Galaxy A11ظرفیت 32/2 گیگابایتظرفیت 32/3 گیگابایت
۲ گلکسی A10Sظرفیت 32 گیگابایت
۳ نوکیا 105مدل 2019
۴سامسونگ Galaxy A21Sظرفیت 64 گیگابایت
۵ شیائومی Redmi Note 8ظرفیت 64 گیگابایت
۶ سامسونگ Galaxy A51ظرفیت 128/6 گیگابایت
۷سامسونگ Galaxy A31ظرفیت 128/4 گیگابایتظرفیت 128/6 گیگابایت
۸سامسونگ Galaxy A01ناموجود
۹شیائومی Redmi Note 9Sظرفیت 128 گیگابایتظرفیت 64 گیگابایت
۱۰شیائومی Redmi Note 8 Proظرفیت 128 گیگابایتظرفیت 64 گیگابایت
‍‍۱۱سامسونگ مدل Galaxy A12ظرفیت 64 گیگابایت
۱۲سامسونگ Galaxy A20sظرفیت 32 گیگابایت
۱۳شیائومی Redmi Note 9 Proظرفیت 128 گیگابایتظرفیت 64 گیگابایت
۱۴نوکیا 106مدل 2019
۱۵شیائومی Redmi Note 9ظرفیت 128 گیگابایتظرفیت 64 گیگابایت
۱۶سامسونگ Galaxy A01 Coreظرفیت 16 گیگابایت
۱۷شیائومی Redmi 9ناموجود
۱۸سامسونگ Galaxy A71ظرفیت 128/8 گیگابایتظرفیت 128/6 گیگابایت
۱۹شیائومی POCO X3ظرفیت 128 گیگابایت
۲۰سامسونگ Galaxy A30Sظرفیت 128 گیگابایتظرفیت 64 گیگابایت

 

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید *