کابوسی بنام آیفون 13 بدون درگاه USB و لایتنینگ

12 اسفند 1399

به تازگی گزارشی منتشر شده است که خبر از تصمیم اپل برای حدف پورت لایتنینگ در حداقل یکی از نسخه‌‌های آیفون 13 می‌دهد. ریکاوری گوشی یکی از مهم‌ترین موارد استفاده کابل در تلفن‌همراه است. در ادامه مطلب به راه‌حل‌های احتمالی اپل برای بازیابی آیفون‌های بدون پورت می‌پردازیم.

به گزارش دریچه، اپل واچ دیگر محصول اپل است که از هیچ پورتی در آن استفاده نشده است. کاربران مجبورند برای ریکاوری و تغییر سیستم عامل ساعت خود آن را به کارخانه بفرستند. منابع سایت Appleosophy گزارش داده اند که اپل یکی از سه روش زیر را برای ریکاوری آیفون‌های بدون پورت و حل این مشکل در نظر گرفته است.

در روش اول کاربر آیفون خود را به صورت دستی یا خودکار در حالت ریکاوری قرار می‌دهد. سپس دستگاه از طریق امواج وای فای، درخواستی را به یک مک یا کامپیوتر مجهز به برنامه آیتونز ارسال می‌کند تا فایل‌ها و اطلاعات مورد نیاز برای بازیابی را دریافت کند. به این روش «ریکاوری اینترنتی» می‌گویند. هر چند این روش 2.5 برابر کندتر از ریکاوری با کابل است، احتمالا از دو روش دیگر بهتر عمل کند.

آیفون 13

روش دوم پیشنهاد شده مانند شیوه اول است با این تفاوت که از فناوری بلوتوث برای اتصال به رایانه و درخواست ریکاوری استفاده می‌شود. مهندس‌ های اپل به دلیل نا امنی، زمان‌بر بودن و غیر قابل اتکا بودن این روش چندان با آن موافق نیستند.

روش سوم را تیم توسعه سخت‌افزار اپل پیشنهاد کرده است که بر خلاف دو روش قبل از اتصال فیزیکی بی نیاز نیست. در این روش پدهایی در محل قرار گیری سیم‌کارت تعبیه می‌شوند تا بتوان سینی سیم‌کارت مخصوصی را در هنگام نیاز به آن‌ها متصل کرد و به ریکاوری پرداخت.

اپل تاکنون روی هیچ‌کدام از راه‌حل‌های اشاره شده به جمع بندی نرسیده و هنوز به زمان زیادی برای آزمایش، تحلیل و ساخت نمونه‌های اولیه نیاز دارد.

دلایل اپل برای حذف پورت لایتنینگ چندان مشخص نیست اما کارشناسنان عقیده دارند، اپل قصد دارد از فضای ایجاد شده با حذف پورت برای قرار دادن باتری بزرگ‌تر یا حسگر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش استفاده کند./shahrsakhtafzar

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید *